Vepe

VESIPELASTUSKOE  10-11.8.2019, Kuopio

LA 10.8.

Ylituomari Heli Ronkainen, palkintotuomari Milja Hannu-Kuure

 

VOI NOKINUTUN NINNI ”TUULI”/TIKKA SANNA 90/100

VOI TIITULAN JUHANNUSNEITO ”NANO”/TASANEN MIRA 82/100

AVO CARASSIOLAN ILMATAR ”AUNE”/KINNUNEN MARI 80/100

AVO ROSEDELIGHT'S CHERRY ”KIRA”/TASKINEN LAURA 69/100

AVO RUOKORAPSEEN BRUNO MARS ”BRUNO”/KAUHANEN JOHANNA 59/100

AVO FUERZA REAL LUCIANA ”LUMI”/SONNINEN JUHA 58/100

AVO EASY CHOICE NERO ”ROLLE”/TAMMI SIRPA 57/100

AVO PUUTTOMANTORPAN ELO-SALAMA ”MAX”/VELTHEIM OLLI 37/100

ALO ELOISA ULIVILI ”MANU”/RUOTSI SARI 96/100

ALO INGRID GYÖNGYE BELLA ”YMMI”/RÄISÄNEN JONNA 86/100

ALO SWIIPUS GERBERA ”NESSI”/RANTA VEERA KESK

SOVE CURLICUE'S JUST THE ONE ”ILO”/ WAENERBERG VIRPI HYV

SOVE ROSEDELIGHT'S NINJA ”NINNI”/JONNINEN SUSANNA HYL

 

SU 11.8.

Ylituomari Heli Ronkainen, palkintotuomari Milja Hannu-Kuure

 

ALO TÄHTIHARJUN ILTATUULI ”SISTA”/RAUTIAINEN ARJA 74/100

VOI RUSHES NEXT LOVE "NOVA”/DUFVA SAARA 23/100

AVO ZAZU ”NERO”/KARHU LAURA 60/100

AVO ROSEDELIGHT'S CHERRY ”KIRA”/TASKINEN LAURA 54/100

AVO SUKKELA LUMO ”HALI”/EDELBERG OONA 12/100

ALO INGRID GYÖNGYE BELLA ”YMMI”/RÄISÄNEN JONNA 27/100

SOVE ROSEDELIGHT'S NINJA ”NINNI”/JONNINEN SUSANNA HYL

VOI TIITULAN JUHANNUSNEITO ”NANO”/TASANEN MIRA KESK

AVO TÄHTIHARJUN KUUNSÄDE ”MYSTI”/RANINEN RIINA KESK

AVO EASY CHOICE NERO ”ROLLE”/TAMMI SIRPA KESK

AVO RAN-PLAN EASYRIDER ”LIA”/HEININEN MERJA KESK

AVO LINDBISKI METSÄPAIMENETAR ”IITA”/KINNUNEN MARI KESK

SOVE GOLDFELLOW SILKY RIVER ”TOIVO”/SAARIMÄKI VEERA KESK

SOVE HOOKHILL’S HAVANNA BABY ”HANI”/JÄRVINEN JONNA KESK

 

VESIPELASTUSKOE  15-16-6.2019, Kuopio

LA 15.6.

Ylituomari Heli Ronkainen, palkintotuomari Mari Hyytiä

 

Bordercollie, Myytin Fiksu ja Kypsä/Neo, Anna-Leena Väätäinen, VOI96

Kultainennoutaja, Goldfellow Silversurfer/Onni, Tiia Liuski, VOI92

Kultainennoutaja, Goldfellow Raindance Lily/Esko, Tiia Liusi, AVO100, siirto VOI

Labradorinnoutaja, Nokinutun Ninni/Tuuli, Sanna Tikka, AVO92, siirto VOI

Labradorinnoutaja, Lindbiski Metsäpaimenetar/Iita, Mari Kinnunen, AVO89

Labradorinnoutaja, Soldalens Egremont Russet/Lissu, Anu Heikkinen, KESKEYTTI

Saksanpaimenkoira, Rosedelight’s Cherry/Kira, Laura Taskinen, ALO100

Landseer, Fuerza Real Luciana/Lumi, Terhi Räty, ALO98, siirto AVO

Australianpaimenkoira, Patchcoat Zorapet/Petja, Wilhelmiina Virolainen, ALO92

Saksanpaimenkoira, Easy Choice Nero/Rolle, Sirpa Tammi, ALO87

Labradorinnoutaja, Tähtiharjun Iltatuuli/Sista, Arja Rautiainen, ALO75

Kultainennoutaja, Sketching Heart’s Hope/Hertta, Maarit Etelälahti, ALO74

Landseer, Besiktas Hangover Indeed/Piina, Viivi Salomäki, ALO50

Labradorinnoutaja, Vilijonkan Duckrocks Darude, SOVE95, siirto ALO

 

SU 16.06.

Ylituomari Heli Ronkainen, palkintotuomari Mari Hyytiä

 

Kultainennoutaja, Rushes Next Love/Nova, Saara Dufva, VOI89

Kultainennoutaja, Jooyful Tone’s Arctic Spirit/Lyca, Laura Pekkarinen, VOI74

Kultainennoutaja, Tiitulan Juhannusneito/Nano, Mira Tasanen, VOI43

Sileäkarvainenoutaja, Chiccoxen Smooth Criminal/Tarmo, Minna Piiroinen, AVO97

Kultainennoutaja, Winter Road Black Bird/Viola, Tanja Heikkinen, AVO68

Newfoundlandinkoira, Flying Tail’s Everything Takes Time/Uuno, Anu Mäkinen, AVO25

Saksanpaimenkoira, Rosedelight’s Cherry/Kira, Laura Taskinen, ALO100, siirto AVO

Saksanpaimenkoira, Easy Choice Nero/Rolle, Kalevi Tammi, ALO99

Labradorinnoutaja, Sukkela Lumo/Hali, Oona Edelberg, ALO98, siirto AVO

Labradorinnoutaja, Tähtiharjun Kuunsäde/Mysti, ALO97, siirto AVO

Kultainennoutaja, Sketching Heart’s Hope/Hertta, Maarit Etelälahti, ALO97, siirto AVO

Landseer, Mareus Ovela Opel/Ode, Leena Huuha, ALO68

Landseer, Polarfiren Hector/Hessu, Johanna Kuivalainen, ALO50

Novascotiannoutaja, Mäkiharjun Happy Together/Pimu, Kirsi Tiilikainen, SOVE67, siirto ALO